Redüktörlerin Özellikleri ve Çeşitleri

April 21, 2021

hakkında en son şirket haberleri Redüktörlerin Özellikleri ve Çeşitleri

Dişli redüktörü, yaygın olarak kullanılan bir redüksiyon iletim ekipmanıdır.Ana şanzıman yapısı, tahrik motorunu (motor) ve dişli kutusunu (redüktör) birleştirir.Aynı zamanda "dişli motor" olarak da adlandırılır.Tahrik motoru, DC motor, fırçalanmış motor, fırçasız motor, kademeli motor, çekirdeksiz motor, servo motor vb. Benimseyebilir. Dişli kutusu redüktörü, bir planet dişli kutusu, silindirik dişli kutusu, paralel şaftlı dişli kutusu, sonsuz dişli kutusu veya vida dişli kullanabilir.Tahrik motoru tipine göre kategorize edilirse, DC dişli motorlara, kademeli dişli motorlara, fırçalı dişli motorlara, fırçasız dişli motorlara, çekirdeksiz dişli motorlara vb. Ayrılabilir. Dişli kutusu yapısının türüne göre redüktör ayrılabilir. planet dişli motorları, dişli redüktörü, sonsuz dişli redüktörü, paralel dişli redüktörü, vidalı dişli redüktörü, vb. Farklı dişli redüktör motorlarının farklı uygulamaları vardır.

 

Dişli Redüktör: Dişli redüktörü, hız düşürme amacına ulaşmak için çok dişli şanzıman kullanır.Redüktör, çeşitli dişli düzenlerinden oluşur.Örneğin, belirli bir redüksiyon elde etmek için büyük bir dişliyi sürmek için küçük bir dişli kullanılabilir.Çok aşamalı dişli yapısı ile hız büyük ölçüde azaltılabilir.Dişli redüktörü yerden tasarruf sağlar, güvenilirdir ve dayanıklıdır ve yüksek aşırı yük kapasitesine, düşük enerji tüketimine, düşük titreşime, düşük gürültüye ve iyi performansa sahiptir.Ve redüktör verimliliği% 95'e kadar.Dişli yüzeyinde yüksek kaliteli dövme çelik, sert dökme demir kutu gövdesi, yüksek frekanslı ısıl işlemi benimser.Son işleme, şaft paralelliği ve konumlandırma yatağı gereksinimlerini karşılamak için kullanılır.Helisel dişli şanzıman grubunu oluşturan redüktör, mekatronik olarak birleştirilmiş çeşitli motor türleri ile donatılmıştır.

 

Planet Dişli Redüktör: Planet redüktör endüstriyel bir üründür.Planet redüktör bir aktarım mekanizmasıdır.Normalde bir motor ve planeter dişliden oluşur (güneş dişlisi, gezegen dişlileri ve bir çember dişlisinden oluşur).Gezegen dişlisi, çıkış miline, iç dişli halkasına ve güneş dişlisi desteğine dayanır.Giriş gücü güneş dişlisini tahrik ettiğinde, planeter dişli, iç dişli halkasının yörüngesini takip ederek merkez boyunca dönecek ve dönecek şekilde çalıştırılabilir.Gezegen dişlilerinin dönüşü, tepsiye bağlı çıkış milini çıkış gücüne yönlendirir.Planet redüktör, küçük boyutlu, hafif, yüksek taşıma kapasitesi, uzun servis ömrü, istikrarlı çalışma, düşük gürültü, yüksek çıkış torku, büyük hız oranı, yüksek verimlilik ve güvenli performans özelliklerine sahiptir.Güç bölme ve çok dişli birleştirme özelliğine sahiptir.Geniş çok yönlülüğe sahip yeni bir redüktör türüdür.

 

DC Redüktör: DC redüktörlü motor veya DC dişli motor, bir dişli kutusu ile birleştirilmiş sıradan bir DC motordur.Şanzımanın işlevi, daha düşük hız ve daha yüksek tork sağlamaktır.DC dişli motor, yerden tasarruf sağlar ve güvenilirdir, belirli bir aşırı yük kapasitesine dayanabilir ve güç gereksinimlerini karşılayabilir;DC dişli motor, düşük enerji tüketimine, mükemmel performansa, küçük salınıma, düşük gürültüye ve yüksek enerji tasarrufuna sahiptir.Yüksek kaliteli dövme çelik ve sert dökme demir kullanır.Gövde ve dişli yüzeyi ısıtılır ve yeni tip sızdırmazlık cihazı, iyi koruma performansına ve ortama güçlü bir şekilde uyarlanabilirliğe sahiptir, bu da DC dişli motorun korozyon ve nem gibi zorlu ortamlarda sürekli çalışmasını sağlar.

 

Sonsuz Dişli Redüktör: Bir sonsuz dişli redüktörmotorun devir sayısını gereken devir sayısına indirmek ve daha yüksek tork elde etmek için dişli kullanan bir güç aktarım mekanizmasıdır.Sonsuz dişli redüktör, kompakt bir mekanik yapıya, hafif hacme, yüksek verime, iyi ısı değişim performansına, hızlı ısı dağılımına, kolay kurulum, esnek ve hafif, iyi performans, kolay bakım ve onarım, kararlı çalışma, düşük gürültü, dayanıklılık, güçlü kullanılabilirlik, yüksek güvenlik ve güvenilirlik.