Küçük Dişli Motorların Farkları

April 20, 2021

hakkında en son şirket haberleri Küçük Dişli Motorların Farkları

Çok sayıda dişli motor türü olduğundan, küçük dişli motorlar hakkında konuşurken insanların kafası karışabilir.Küçük bir dişli motor söz konusu olduğunda, bununla ilgili bazı temel fikirlere ihtiyacımız var.Mikro dişli motor, bir mikro dişli kutusu (redüktör) ve bir elektrik motorunun birleşimidir.Bu dişli redüktör sistemi ile dişli motor, düşük hızlı ve yüksek torklu uygulamalar için kullanılabilir.Kabul edilen motora göre, dişli motor, küçük fırçasız DC motor, küçük fırçalanmış DC motor, mikro kademeli dişli motor ve servo dişli motor, vb. Olarak kategorize edilebilir. Bu mikro dişli motorların nasıl ayırt edileceği büyük bir sorun haline gelir.Bu pasaj, benzer dişli motorlar üzerinde bir tezat oluşturacak ve detaylı olarak açıklayacaktır.

 

Bu tipler 2 sete ayrılacaktır: küçük fırçalanmış DC dişli motor VS küçük fırçasız DC dişli motor, küçük kademeli dişli motor VS küçük servo dişli motor.

 

hakkında en son şirket haberleri Küçük Dişli Motorların Farkları  0

 

Küçük Fırçalı DC Dişli Motor VS Küçük Fırçasız DC Dişli Motor

 

Küçük bir fırçalanmış DC dişli motor ile küçük bir fırçasız DC dişli motor arasındaki temel fark, motorda yatmaktadır: biri fırçalanmış DC motor, diğeri ise fırçasız DC motordur.Tanımı ve çalışma prensibi hakkında, Fırçasız VS Fırçalı Motor: Fark Nedir?Bu pasaj, belirgin farklılıklara odaklanacaktır.

 

1. Uygulama Kapsamı

Fırçasız DC Dişli Motor: genellikle, motor hızı ve yüksek hız kontrolü için daha yüksek gereksinimleri olan uçak modelleri, hassas aletler vb. Gibi nispeten yüksek kontrol gereksinimleri ve nispeten yüksek hıza sahip ekipmanlar için kullanılır.

Küçük DC motor fırçaları: genellikle saç kurutma makineleri, ev tipi davlumbazlar gibi güç ekipmanı için kullanılır. Ayrıca fırçalanmış DC motorun hızı çok yüksek olabilir.Bununla birlikte, karbon fırçaların aşınması nedeniyle, fırçalı motorların hizmet ömrü fırçasız motorlar kadar uzun değildir.

 

2. Hizmet Ömrü

Küçük fırçasız DC motor: servis ömrü yaklaşık on binlerce saattir, ancak benimsenen farklı rulmanlar nedeniyle farklılık gösterebilir.

 

Küçük DC motor fırçaları: Genel olarak, fırçalanmış bir motorun sürekli çalışma ömrü yaklaşık 1.000 saattir.Kullanım sınırına ulaşıldığında, karbon fırçanın değiştirilmesi gerekir, aksi takdirde yatak aşınmasına neden olmak kolaydır.

 

3. Etkiyi kullanın

Küçük fırçasız DC motor: Güçlü kontrol edilebilirlik sağlayan dijital frekans dönüştürme kontrol teknolojisi genel olarak benimsenmiştir.Hız, dakikada birkaç devirden dakikada onbinlerce devire kadar değişebilir.

 

Küçük DC motor fırçaları: Eski karbon fırçalanmış motor genellikle başlatıldıktan sonra sabit bir hızda çalışır ve hız ayarı kolay değildir.Fırçalanmış DC motor da 20.000 rpm'ye ulaşabilir, ancak hizmet ömrü nispeten kısa olacaktır.

 

4. Enerji Tasarrufu

Nispeten konuşursak, inverter teknolojisi ile kontrol edilen fırçasız motor, fırçalanmış DC motordan çok daha fazla enerji tasarrufu sağlayacaktır.

 

5. Bakım

Uzun süreli kullanımdan sonra karbon fırçanın değiştirilmesi gerekir.Fırçalanmış motor, zamanında değiştirilmezse hasar görecektir.Fırçasız motor nispeten uzun bir hizmet ömrüne sahipken, genellikle fırçalanmış motorun 10 katıdır.Fırçasız bir DC motor günlük bakıma ihtiyaç duymaz.Kırılırsa, motorun değiştirilmesi gerekir.

 

Küçük Step Dişli Motor VS Küçük Servo Dişli Motor

 

1. Kontrol Yöntemi

Kademeli dişli motorun ve servo dişli motorun kontrol yöntemi farklıdır.Mikro metal dişli kademeli bir motor için, dönüş açısı darbe sayısı ile belirlenir.Her darbe bir adım açısına karşılık gelir.Ancak, geri besleme sinyali yoktur, bu da motorun doğru dönüş pozisyonunun bilinmemesine ve pozisyon doğruluğunun yeterince yüksek olmamasına neden olur.

 

Servo dişli motor, dönüş açısını da darbe sayısı ile kontrol eder.Onları farklı kılan geri bildirim sinyalidir.Servo motor belirli bir açıda her döndüğünde, karşılık gelen sayıda darbe gönderilecektir.Aynı zamanda sürücü geri besleme sinyalini alacak ve bunu servo motor tarafından alınan darbe ile karşılaştıracak, böylece sistem darbe sayısındaki farkı analiz edecektir.0.001 mm'ye ulaşabilen hassas konumlandırma elde etmek için motorun dönüşü çok doğru bir şekilde kontrol edilebilir.

 

2. Aşırı Yük Kapasitesi

Bir AC servo motor güçlü bir aşırı yük kapasitesine sahipken, step motorlar genellikle aşırı yük kapasitesine sahip değildir.Pilz servo sistemini örnek olarak alın, hız aşırı yük ve tork aşırı yükleme yeteneklerine sahiptir.Maksimum torku, başlangıç ​​anında anlık atalet yükünün üstesinden gelmek için kullanılabilen nominal torkun 3 katıdır.

 

 

3. Yanıtlama Süresi

Tepki hızı performansı farklıdır.Mikro metal dişli bir step motorun durma durumundan çalışma hızına (genellikle dakikada birkaç yüz devir) hızlanması 200 ~ 400 ms sürer.AC servo sisteminin hızlanma performansı daha iyidir.Pilz AC servo motoru örnek olarak ele alalım, durma durumundan 3000 dev / dak nominal hızına çıkması birkaç dakika sürer.Hızlı başlatma / durdurma ve yüksek konum doğruluğunun gerekli olduğu uygulamalarda kullanılabilir.

 

Genel küçük dişli motorlardaki ayrıntılı kontrast ile, özel uygulamanız için uygun dişli motoru seçmeniz zor olmayacaktır.ZHAOWEI, farklı özelliklere sahip çeşitli fırçalanmış DC motorlar, BLDC dişli motorlar, servo dişli motorlar, kademeli dişli motorlar sağlar.Ve çap, voltaj, hız, küçültme oranı gibi parametreler özelleştirilebilir.