Neden Plastik Dişli Motoru Seçmelisiniz?

September 21, 2021

hakkında en son şirket haberleri Neden Plastik Dişli Motoru Seçmelisiniz?

Dişli motorun benimsediği malzemeye göre, dişli motor plastik ve metal türleri olarak ikiye ayrılır.Gövde parçasının malzemesinin plastik veya metal olduğu anlamına gelir.Aslında metal dişlilerimiz, güç metalurjisi ve donanım işlemeyi içerir.Ama aslında, metal veya plastik versiyonu ne olursa olsun, kendi avantajları ve sınırlamaları vardır.İşte plastik dişli motor tercih nedenleri.

 

hakkında en son şirket haberleri Neden Plastik Dişli Motoru Seçmelisiniz?  0

 

1. Daha düşük maliyet: Genel olarak plastik dişlinin üretim maliyeti metal dişliye göre daha ucuzdur.Plastics Technology'ye göre, genellikle ikincil finisaj işlemine gerek olmadığından, plastik dişliler tipik olarak damgalanmış veya işlenmiş metal dişlilere göre %50 ila %90 arasında bir tasarruf sağlar.

2. Düşük gürültü: Plastik dişli motorun güçlü şok emme performansı, çalışma sırasında düşük gürültüye katkıda bulunur.

3. Yüksek Derecesi tasarım özgürlüğü: Plastik kalıplama, metalden daha verimli dişli geometrileri sunar.Kalıplama, iç dişliler, küme dişlileri ve sonsuz dişliler gibi metalde şekillendirme maliyetinin yüksek olabileceği şekiller oluşturmak için idealdir.

4. Yüksek hassasiyet: Plastik dişli, tutarlı malzeme kalitesi ve hassas kalıplama işlemi kontrolü ile yüksek hassasiyet sağlayabilir.

5. Güçlü taşıma kapasitesi: Plastik dişliler metal dişlilere göre daha geniş olabildikleri için tek kademede daha fazla yük taşıma kapasitesi ve daha fazla güç aktarımı sağlayabilirler.

6. Korozyon direnci: Metal dişlilerin aksine plastik dişliler iletken olmadıkları için korozyona uğramazlar.Göreceli ataletleri, su sayaçlarında, kimyasal tesis kontrollerinde ve metal dişlilerin aşınmasına veya bozulmasına neden olabilecek diğer durumlarda kullanılabilecekleri anlamına gelir.

7. Yağlama: Pek çok plastiğin doğal kayganlığı, onları bilgisayar yazıcıları, oyuncaklar ve kuru dişliler gerektiren diğer düşük yüklü durumlar için çok uygun hale getirir.Plastikler ayrıca gres veya yağ ile yağlanabilir.

8. Hafif: Plastik dişlinin ağırlığı genellikle metal dişliden daha hafiftir.

9. İyi şok emme performansı: Plastik dişli, metal dişliden daha fazla taşıma kuvvetine sahiptir, çünkü plastik, darbe yükünü emmek için eğilebilir.Ayrıca, yanlış hizalama ve alet hatalarından kaynaklanan yerelleştirilmiş yükleri dağıtma konusunda daha iyi bir iş çıkarır.

 

Plastik Dişlilerin Sınırlamaları

Metal dişli ile karşılaştırıldığında, plastik dişli, düşük elastisite modülü, düşük mekanik mukavemet, zayıf ısı iletim performansı ve büyük bir termal genleşme katsayısı sınırlamalarına sahiptir.Sıcaklık, aşınmayı etkileyen ana faktördür ve dönüş hızı ve şanzıman torku, yüksek yük ve yüksek hız durumlarında plastik dişli kullanımını sınırlayan diş yüzey sıcaklığını ve aşınmayı etkileyen daha önemli faktörlerdir.